Uncategorised

Studividlo Vás zve na hru Když se zhasne! 

 

Vánoce. Čas míru, klidu a pohody. Čas vánočních večírků. Čas, kdy jsou lidé na sebe příjemnější, milejší, hodnější. Čas splněných přání.


Ale co když přání vašich přátel je řekněme netradiční? Co když toto přání hraničí s vašimi morálními zábranami? Co když se rozhodnete jim toto přání skutečně splnit? A co když to nevyjde úplně podle jejich ani vašich představ? Chcete znát odpovědi a při tom se náramně pobavit? Pak se přijďte podívat!

 

Kdy a kde?
2. 5. v 20.00 v divadle Labyrint (Švermova 19, Brno), rezervovat lístek
5. 5. v 19.00 v Kulturním domě ve Křtinách, rezervovat lístek
18. 5. v 19.00 v Loutkovém divadle v Opavě (Husova 17), vstupné 90,- Kč, předprodej CK Dery, Horní nám. 48, Opava
19. 5. v 19.00 ve Staré Aréně v Ostravě (28. října 49/23), rezervovat lístek
 
S kým? -- To záleží na Vás.
Za kolik? -- To také záleží na vás.
Na koho? -- Na Artura - Lukáš Hadamčík, Imeldu - Edita Borščová / Hana Kuchařová, Ninu - Eliška Kellnerová / Zuzana Strýčeková a Trevora - Jiří Ammer.
Na jak dlouho? -- Asi 110 minut (s přestávečkou).

 

Těšíme se. A Vy se těšte!

 

jak se dostat do Labyrintu:

šalinou č. 6,7,8 na zastávku Švermova a pak přes Kavkaz, podél paneláků vpravo (ul. Švermova) a u velkého parkoviště dolů k červené budově (viz streetview)

Chcete s grácií sobě vlastní zvládat neřešitelné domácí situace?

Chcete dobře vycházet s domovnicí?

Máte pocit, že život vám nevyšel?

Zvládáte objednat po telefonu večeři pro pět lidí?

Jste tlustá a muži vás stále obdivují?

Umíte psát příběhy pro laciné romantické paperbacky?

 

Pak přijďte na další naše představení hry Alaina Reynauda Fourtona „Rukojmí

 

18.března v 18:00 hod. v Sokolovně v Tuřanech (viz: událost na FB)

 

Těšíme se na vás.

 


jak se dostat do Tuřan:

busem č. 40,48 ze zastávky Úzká, vystoupíte na zastávce Hanácká (16min.) a odtamtud je to jen kousek... (viz foto streetview)

letadlem - mezinárodní letiště Tuřany


Chtěli byste si zahrát divadlo? Není vhodnější doba než teď! Studividlo právě začíná studovat nové hry. Chcete-li se k nám přidat můžete se v neděli 11. 3. v 18.00 zůčastnit konkurzu. Budeme Vás v tuto dobu očekávat v Brně před Janáčkovým divadlem. Potřebujeme obsadit hlavně dámské role, ale mají-li o činnost v našem divadle zájem muži, mohou se konkurzu zúčastnit také.

Více informací prostřednictvím mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


x_rovnost1Hned po tom, co jsme odjeli z Dělnického domu, kde se konalo naše nedělní představení Rukojmích (5.2.2012), se v místním Rudickém internetovém zpravodaji objevil prima článek od Josefa Klimosze, který nás nejen pochváli, ale i konstruktivně vytkl některé naše vady a neduhy, za čož jsme mu vděčni.  

Článek přepisujeme níže, originál k dispozici na adrese www.rudice.cz včetně zajímavých fotografií autora.

x_rovnost1V sobotním vydání brněnského Deníku Rovnost (4.února 2012) vyšel článek o našem divadle v rámci cyklu Malá divadla jižní Moravy. Dozvíte se jak soubor vznikl, co a kde převážně hrajeme a také odovědi Iva Skopala v rámci rozhovoru s paní redaktorkou Lenkou Suchou. Článek přepisujeme níže, originál k dispozici na www.brnensky.denik.cz, ev. si můžete článek stáhnout v *.pdf.

 

Brno - Rozesmát diváky i sebe komediálními tituly si od začátku určilo jako hlavní cíl amatérské Studividlo, které v Brně působí už čtvrtým rokem. Historii tohoto souboru přibližuje další díl seriálu o malých scénách jižní Moravy.

Rukojmí - premiéraVážení přátelé, ano! Ano, je to tady! Premiéra hry „Rukojmí“ v podání spolku amatérských divadelníků Studividlo se uskuteční 9.dubna v 17:17 hod. v divadle Labyrint (Švermova 19, Brno).

==================

Leták ke stažení – *.pdf

==================

Starosti nechte doma a pojďte se pobavit!

Hra Alaina Reynauda Fourtona nás zavede do jednoho pařížského bytu spisovatele Marca Bessona, který už nemá o čem psát a nic ho nebaví. Při životě ho drží práce na nekonečném seriálu patřícím do kategorie děl z Červené knihovny. Znechucen pokleslostí žánru, který jej živí a který jej z postu slavného spisovatele klasické literatury vrhá do pomyslného uměleckého bahna, rozhodne se skoncovat s tak marným a stereotypním životem. Jenže v okamžiku, kdy je jeho odhodlání již neodvratitelné, zazvoní domovní zvonek a…

Ani ve své nejbujnější fantazii by nevymyslel nic tak absurdního, plného humoru a nečekaných zvratů.

Máte se na co těšit!

 

jak se dostat do Labyrintu:

šalinou č. 6,7,8 na zastávku Švermova a pak přes Kavkaz, podél paneláků vpravo (ul. Švermova) a u velkého parkoviště dolů k červené budově


x_milenkaV sobotním vydání blanenského Deníku (31.ledna 2009) vyšel rozhovor s režisérkou Studividla Milenou Krátkou. Rozhovor si můžete přečíst níže, originál článku s fotografiemi najdete zde.

 

Rudice - Je jich deset. Devět mužů a jen jediná žena. Přesto ale právě ona má v divadelním spolku Studividlo nejdůležitější roli. Pětadvacetiletá Milena Krátká z Rudice totiž prvotinu několika amatérských herců z Brněnska, kteří se rozhodli vystoupit na divadelní prkna s Cimrmanovou hrou Akt, režíruje

x_akt_plakatPozor, pozor!

Všem navědomost se dává, že skupina amatérských divadelníků bude svůj dlouho připravovaný kousek ukazovati! První únorový den tohoto roku se místem odhalení nových talentů stane nedaleká, pro jistotu ale hodně malá, obec Rudice ležící kousek od Blanska. Její Dělnický dům vás srdečně zve ke shlédnutí výjimečného představení! V sedmnáct hodin a sedmnáct minut se roztáhne opona a od této chvíli budete svědky Cimrmanova díla: Akt. Neváhejte a račte včas zaujmouti svá místa, aby se na vás pohodlného místa dostalo! Všechny divadlachtivé, které potkáte vezměte sebou, aby o tuto historickou událost nepřišli a poté toho nelitovali!

 

Leták připravený k představení je ke stažení je zde.


x_divadloDrazí a hraví, přátelé humoru i činohry,

nedávno tomu, co se v jedno typicky podzimní červencové dopoledne vyskytla z ničehonic na světe myšlénka, jež vznikem přátelského spolku amatérských divadelníků se zaobírá.

 

feed-image RSS