Vytisknout

x_rovnost1Hned po tom, co jsme odjeli z Dělnického domu, kde se konalo naše nedělní představení Rukojmích (5.2.2012), se v místním Rudickém internetovém zpravodaji objevil prima článek od Josefa Klimosze, který nás nejen pochváli, ale i konstruktivně vytkl některé naše vady a neduhy, za čož jsme mu vděčni.  

Článek přepisujeme níže, originál k dispozici na adrese www.rudice.cz včetně zajímavých fotografií autora.


Na hezky opraveném jevišti v Dělnickém domě sehrála parta amatérských divadelníků z Brna francouzskou "krimi" komedii "Rukojmí". Nutno říci, že hra měla spád, diváky pobavila, a herci to neměli díky náročným mono i dialogům vůbec lehké. Zaskvěl se režisér Lukáš Hadamčík rolí Madame Maboiun, ale i velmi dobře zvládnutou režií celého představení, hezký part odehrál i "Banán", pod jehož dokonalou maskou bohužel nebylo poznat, o kterého alternujícího herce zrovna jde (poznámka Studividla - byl to Jirka Ammer). Příjemný byl hudební doprovod kláves Lubora Zháňala. Drobnou leč vážnou chybkou na kráse byla dosti malá účast rudických, daná snad slabší propagací (nebyl plakát) nebo silnými mrazy (nebylo slyšet hlášení místního rozhlasu). Pár obrázků opět v pokračování.

P.S.: Abych jen nechválil - rezervy jsou. Na rozdíl od suverénního Lukáše "Suzy" Franty Pokorného neměla s ženskou společného vůbec nic, odmyslíme-li si kostým. Chtělo by to najít nějakou správnou polohu této role, která by mohla být mnohem přesvědčivější a konec konců i komičtější. Vím, pro chlapa je to těžké, ale "vo tom to herectví je...". "Luc" Ivo Skopala se v první části dost dlouho rozehrával, aby po přestávce byl mnohem suverénější, i tady je co zlepšit. No a "Jojo" (Vaška Štefela?) dost přehrával - tolik řvát nemusel (ovšem ty pády z okna byly exkluzivní)..! Celkově příjemný a uvěřitelný byl "Marc" Petra Sabadáše - mám zrovna takového kamaráda, není to spisovatel, ale jako bych ho viděl - hráno civilně, hezky, příjemně. Dík! (JK)