Marek Christ

marek

A nakonec jsem tady zůstal já… No já sem vlastně nepatřím! Nebo patřím? Zatím jsem se neodvážil vstoupit na jeviště a říct jedno slůvko, i když pokusy tady byly. Trochu jsem zaskakoval a ani ten záskok se moc nepovedl, ono, když se vám to v hlavě pomotá, tak potom melete a melete…

 

Takže jsem se odvážil pouze napomáhat a dát dohromady tento web. Čímž jsem svou práci odvedl… :-) Jistě tady na mě čeká nějaká další práce, ale doufám, že nebude moc náročná, abych jí zvládl a dokázal při tom dělat i jiné věci.

 

A stejně jako ostatní i já vám odpovím na pár otázek, abyste si udělali představu, jaký kulturní barbar že to jsem!

 

Co tě přivedlo k divadlu?

Chodíval jsem s Tomem (Brnkáčkem) na obědy a bavili jsme se o různých možných i nemožných věcech a on mě pořád přemlouval k tomu, abych s nimi hrál divadlo, vykládal mně různé zážitky a příběhy a já jenom přikyvoval a poslouchal a říkal mu – já na to nejsem, nemám na to čas, nikdy jsem nehrál…  A potom přišel Lubor a já se tam tak nějak vetřel…:-))

 

Co tě na divadle baví?

Divadlo bylo až do nedávna na okraji mého zájmu, protože nebylo v mých časových možnostech zvládat vše, ale když jsem jednou přišel na zkoušku Studividla a viděl jsem nadšení všech zúčastněných, tak jsem si řekl, že se toho musím také zúčastnit a pokud nebudu hrát, tak že budu alespoň vypomáhat. A taky tak činím. Jinak na divadle komplexně mě baví nejvíce možnost improvizovat, nemám moc rád učení se strohého textu a tak raději preferuji divadlo života. A takové úterní večery, kdy vznikne inscenace „Dopis Idě“, nebo „Poradna pro rozchody“ To je teprve divadlo! Ještě že mám tu kameru, teď už se to snad někdy zaznamená! :-)

 

Máš nějaké zkušenosti s herectvím a hraním vůbec?

Vzpomínal jsem hodně dlouho, jestli se na tuto otázku dá odpovědět kladně. Ale bohužel jsem na ni nedokázal odpovědět kladně. Spíše mám zkušenosti s moderováním. To se mě drží už od malička, kdy jsem už v družině moderoval besídku pro rodiče. Pokračovalo to moderováním vánočních večírků a spousty dalších akcí… Prostě jsem rád bavil lidi… Ale nikdy to nedošlo tak daleko, že bych to dělal na profesionální úrovni. Vždy jenom mezi přáteli, kamarády a známými. Ostatně, když je někdo jako já a mluví neustále a pořád, tak mu takové moderování problémy nedělá.

 

Jak si představuješ vrchol své herecké kariéry divadelníka?

Asi tak, že dostanu nějakou roli předskokana a řeknu něco duchaplného celému sálu a zkazím to mnohem více, než potom ti herci na jevišti, což by mě potěšilo, protože oni by se pak cítili velice dobře! :-) Ale jako vrchol bych viděl to, aby divadelní představení bylo potěšením jak pro herce, tak pro diváky, aby uspokojilo jejich představy a bylo pro ně něčím příjemným, krásným a ještě dlouho na to vzpomínali.

 

Jaké je tvé oblíbené divadelní představení?

Jsou to bezesporu divadelní představení Cimrmanova. A jestli to sem patří, tak určitě Šimek a Grossmann a jejich návštěvní dny, to opravdu můžu! (Pakliže to lze považovat za divadelní představení :-)) ) 

 

Charakterizuj té koníčky a zájmy.

Sport, cestování, lidé, informace, organizace, mince, doprava. Stručně, ale výstižně…. Je toho samozřejmě mnohem více, ale den má pouze 24 hodin…

 

V této kategorii nejsou žádné články. Jsou-li na stránce zobrazeny podkategorie, mohou obsahovat články.

feed-image RSS