x_krtiny

Tak zkoušíme, zkoušíme.... občas se něco nedaří, občas je to opravdu legrace. Text se pomalu vrývá do paměti, pohyby se koordinují a výsledek z povzdálí pozoruje a usměrňuje náš režisér. Občas se nedaří -  to když stojíte na druhé straně místnosti a musíte v tu chvíli líbat svoji ženu (třebas) nebo když jedete na horský dráze a v plný rychlosti vám ji vypnou (jakože vám vypadne váš text) anebo když dojde čaj a ve zkušebně je tak zima, že se musíte prostě navzájem tulit, abyste nezmrzli. Neříkám, že tohle všechno je pravda, protože když jdete na divadlo, taky se díváte jen na divadlo, pravda to není, anebo...že ...by ...přece jenom byla?! Vztahy mezi lidma, láska, spokojenost, odvaha, jojo - odvaha a respekt, taky přátelství od dětských let a touha po štěstí - takovýhle koktejl je v naší nové hře obsažen, tak snad vám bude chutnat. 

x_krtiny

Jen dva prstíčky si ohřejeme, Rukojmí zahrajeme a hned zase půjdeme! Tak takhle nějak by mohlo začít povídání z Křtin a Rudice, protože zima byla veliká. Díky ní přišlo i méně diváků a zamrzlo jedno auto. Neodmaskovaný černoch Banán sice promptně stopl auto se schopnýma chlapama, ale bylo nám to platné jako zmrzlému ponožky. Obě představení měla šmrnc a jde vcelku už vidět, že si hraní užíváme a méně myslíme na text, který občas naskakuje sám a dělá divy (třeba Banánovo: "Já řekl: "Halóó..." a oni řekli: "halóó"...). Kulisy tentokráte nepadaly. Děti v publiku byly upřímné a hravé, jen nám jich bylo trošku líto, protože hra je místy "lechtivá" a místy i plná "jadrných" výrazů, ale což.

x_rukojmi_prem

Sice nám opět spadly kulisy, tentokráte během představení, což se nám stává málokdy, většinou jen při děkovačce, ale představení se povedlo. Ve svém divadelním debutu se zaskvěl Vojta Schlemmer. Přdstavení bylo součástí divadelní přehlídky amatérských divadel BAF! (25.-26.11.2011) a tak jsme měli možnost po představení slyšet názory několika "moudrých" z divadelní branže. Chvála nás těšila a ještě více jsme byli vděčni za kritiku, zejména Sáře, která svým výkonem v porotě dokázala odkrýt i své divadelní kvality. Děkuje všem, kteří přišli.

x_rukojmi_prem

Zdá se to možná neuvěřitelné, ale nakonec všechno dobře dopadlo! Studividlo zahájilo letošní jaro premiérou nové hry Alaina Reynaud-Fourtona Rukojmí (9.4.2011 v klubu Labyrint, Brno). Diváci se bavili, herci také. Použilo se 2,5l tekutin, pět ostře nabitých zbraní, nějakej ten loupák, prachovka, kufr plný bankovek... No, však sami mrkněte na fotky nebo rovnou přijďte na další představení! Těšíme se na Vás.

x_kacenka

Jo střílelo se! Ale nebyl nikdo zraněn. Po krátkém pátrání se "náš" reportér dostal až na místo činu. Avšak jaké bylo jeho zklamání, když v rukou lupičů uviděl jen divadelní atrapy pistolí. Někteří z aktérů použili jako zbraň dokonce i Mezipaterní kachničku! No fuj! Každému je tedy jasné, že Studividlo připravuje další hru. Rukojmí je prima komedie a z fotek možná poznáte, že i ženské role ( tak jako v Aktu ) budou hrát muži. Zkouška je sice v miniprostoru, ale důležitá je pohovka jako středobod celé hry. Důležitý je i náš přísný režisér, který říká, že na podzim bychom mohli střílet doopravdy.

feed-image RSS